Filip Janda – pěstování a prodej českého česneku

Během studií na Vysoké škole hotelové v Praze jsem se dostal do kontaktu s mnoha odborníky v segmentu gastronomických služeb. Zde jsem stále častěji slýchával negativní názory na kvalitu používaných potravin, zejména na zahraniční česneky. Ty dle slov šéfkuchařů a dalších profesionálů v oblasti stravování nemají výraznou chuť, rychle se kazí a podobně.

Abychom byli schopni zásobovat Vás i Váš podnik tím nejlepším českým česnekem po celý rok, postavili jsme společně s dalším farmářem v našem blízkém okolí skladovací halu a sušárnu speciálně pro skladování a sušení česneku. Pouze tak lze zajistit nejvyšší kvalitu česneku od sklizně do sklizně.

Během našeho působení na trhu, jsme i díky zpětné vazbě od Vás, našich ctěných zákazníků postupně začali rozplétat síť všemožných informací ohledně „českého česneku“. Podařilo se nám, dle našich zdrojů opět jako jediným v Čr, navázat spojení s mnoha předními odborníky a institucemi po celé zemi a začít spojovat ověřené informace.

Obchodním cílem firmy a z části už splněným je zásobování nejkvalitnějším česnekem gastronomické provozy, především restaurace, hotely, školní jídelny a potravinářské provozy jako jsou výrobny uzenin, lahůdek atd. A nepostradatelným prodejním kanálem jsou prodejny potravin a zeleniny. Naše působnost a schopnost zásobovat Váš podnik je orientován na celé území ČR.

​V současné době věnujeme maximum energie zaručení kvality českého česneku, neboť  označení „český česnek“ (kterému je obecně kvalita přisuzována sama o sobě) je totiž možné legislativně chránit  jako označení původu na evropské úrovni velmi složitě a zdlouhavou (někteří tvrdí nerealizovatelnou) cestou, přestože o tomto fenoménu se již objevují zmínky (a stoupá zájem) i v zahraničí. Navíc toto označení zárukou kvality dle našich zjištění a ještě častěji Vás samotných rozhodně není!

Vzhledem ke skutečnosti, že informace podávané veřejnosti jsou ve valné většině případů nekompletní, zkreslené pro čtenářskou zajímavost a často působí až podjatě nebo jako vlastní reklama, rozhodli jsme se vnést do této oblasti světlo. (další informace naleznete v odkazu fakta a mýty)

Uvést věci na pravou míru, tak jak jsou v praxi. Tak, abyste měli jistotu při koupi a nenaletěli různým podvodníkům, nebo spekulantům, kterým jde pouze o jejich vlastní zisky a poškozují vědomě či nevědomě nejen jméno českého česneku, ale všech od pěstitele, přes šlechtitele a zpracovatele, konečné spotřebitele až po nás všechny, kteří podporují tuzemské produkty!

Tak, abyste si mohli koupit zaručeně kvalitní český česnek!

Naším cílem je prodej kvalitního českého česneku, přímo od pěstitelů. Díky spolupráci s výzkumnými ústavy (VŠCHT a VÚRV) dáváme zákazníkovi především jistotu kvality i původu a zároveň i dlouhodobě nejlepší ceny na trhu. (certifikace)

V březnu roku 2012 byla veškerá dosavadní činnost převedena na firmu Česnek od pěstitele s. r. o., zejména kvůli spolupráci s výzkumnými ústavy a mezinárodními společnostmi v oblasti farmacie, kde jako nejsilnější přírodní antibiotikum nalézá své uplatnění čím dál více.

Změnit nastavení cookies